Jeśli jesteście osobami, które uwielbiają jedzenie i gotowanie, to jest pewien serial, który z pewnością warto zobaczyć, a mianowicie Chef’s Table na Netflix. W dzisiejszym wpisie przedstawię moją recenzję tego serialu dokumentalnego i mam nadzieję, że przekonam Was do tego, aby ten serial zobaczyć.
Chef’s Table – co dokładnie znajdziemy na Netflixie?
Chef’s Table to serial, który ma sześć sezonów. Trzy pierwsze sezony składają się z sześciu odcinków, zaś każdy z pozostałych sezonów to cztery odcinki. W każdym odcinku przedstawiony jest jeden z wybitnych szefów kuchni w swoim środowisku pracy, czyli w światowej klasy restauracji. Powstał też spin-off serialu, czyli dodatkowy sezon poświęcony tylko szefom kuchni z Francji – ten cykl składa się z czterech odcinków. Warto też wspomnieć o tym, że cały czwarty sezon poświęcony jest deserom i cukiernikom, którzy tworzą niesamowite ciasta, torty i inne słodkości.
Chef’s Table na Netflix – dlaczego ten serial jest tak wyjątkowy?
Gdybym miała określić, jaki serial zasługuje na miano obrazu najbardziej pobudzającego zmysły smaku, to byłby to z pewnością Chef’s Table. Ten serial dostępny na Netflix to prawdziwa uczta dla oczu. Nigdy wcześniej nie widziałam tak genialnie zrealizowanych zdjęć posiłków. Ale Chef’s Table to nie tylko jedzenie. Serial zasługuje na uwagę również ze względu na niesamowite historie związane z dochodzeniem do kariery poszczególnych szefów kuchni. W serialu widzimy, jak każdy z wybitnych i obecnie znanych na całym świecie szefów kuchni zaczynał swoją drogę zawodową. Te wspaniałe historie pokazują jak ważna jest pasja i wiara we własne marzenia. Każdy z przedstawionych w serialu bohaterów jest wyjątkowy i każdy ma inną, inspirującą historię do przekazania.
Dla mnie, mimo przepięknych kadrów jedzenia, to bardziej serial o ludzkiej niezłomności i walce z przeciwnościami losu, to serial przede wszystkim o niesamowitych ludziach, który wybijają się ponad przeciętność. To serial o ludziach, których cechuje nie tylko to, że przez całe życie wytrwale pracują na swój sukces, ale przede wszystkich to historie o ludziach pełnych talentu do gotowania. – Tego nie da się nauczyć. Albo ma się talent, albo nie – pada w jednym z odcinków. W serialu możemy zobaczyć też jak ogromnymi machinami są światowej klasy restauracje i jak ciężko pracują w nich ludzie, aby móc brać udział w takim kulinarnym przedsięwzięciu. Oglądanie restauracji w wersji “od kuchni” to jedna z głównych zalet serialu.
Chef’s Table na Netflix – kuchnie z całego świata
W serialu pokazano restauracje i szefów kuchni dosłownie z całego świata. Pierwszy odcinek pierwszego sezonu to historia włoskiej restauracji Osteria Francescana prowadzonej przez szefa kuchni Massimo Bottura. To miejsce w 2018 r. zostało uznane za najlepszą restaurację na świecie na liście 50 najlepszych restauracjach świata. W pierwszym sezonie możemy zobaczyć też światowej klasy restauracje m.in. z Nowego Yorku, Buenos Aires, Los Angeles.
Gdybym miała wskazać mój ulubiony sezon czy odcinek Chef’s Table to z pewnością byłaby to cała seria o deserach! Uwielbiam patrzeć na to, w jaki sposób tworzone są najbardziej oryginalne słodkości na świecie. Wśród pokazanych w Chef’s Table deserów jest na przykłada panna cotta z mleka po płatkach kukurydzianych stworzona przez Christinę Tosi, cukiernika z Nowego Yorku. Wspaniale oglądało się też odcinek Caffè Sicilia o włoskich lodach. Jeśli mój wpis nie przekonał Was do obejrzenia tego serialu, to być może zachęcą Was do tego zdjęcia – to wybrane przeze mnie kadry z serialu.
Link do serialu tutaj.