Instagram

Follow Me!

Porady Zakupy

Sklepy internetowe, które polecam

Lipiec 7, 2015

Uwielbiam zakupy w internecie. Robienie zakupów w sklepach internetowych to dla mnie wybawienie, bo nie lubię kupować w centrach handlowych. Kilka minut on-line poświęconych na wybór produktu, szybka zapłata i już można czekać na przesyłkę. Oczywiście są sklepy, do których wolę wybrać się osobiście, chociażby te z bielizną. Jedzenie też kupuję w tradycyjnych sklepach (króluje niezastąpiony Lidl). W przypadku zakupu ubrań, butów, kosmetyków, perfum czy wody – wybieram sklepy internetowe. Kiedy zaczęłam kupować przez internet perfumy i kosmetyki na początku byłam nieufna – bałam się czy produkty będą oryginalne. Jednak po otrzymaniu przesyłki moje obawy zostały rozwiane. Kiedy tylko mogę wybieram zakupy internetowe. Poniżej pięć sprawdzonych przeze mnie sklepów, które chciałabym wam polecić.

1. iperfumy.pl

Drogeria internetowa oferująca perfumy i kosmetyki. W tym sklepie kupuję jednak tylko perfumy. Dawniej kupowałam je w Sephorze lub Douglasie, ale po odkryciu tego sklepu nie robię już takich zakupów w stacjonarnych drogeriach. Mimo, że mam kartę Sephora i czasem są tam jakieś zniżki rzędu 15-25 procent to i tak wolę zakupy w iperfumy.pl, bo jest po prostu taniej. Perfumy są oryginalne, sprawdziłam to już na kilka sposobów. Ceny – 40-60 proc. niższe. Perfumy można zamówić do domu kurierem lub odebrać w punkcie – w Warszawie na ul. Pańskiej i w Krakowie na ul Kamiennej.

2. eobuwie.com.pl

Póki co tylko raz robiłam zakupy w tym sklepie, ale z całą pewnością mogę go polecić. Duży wybór butów na każdą okazję, szybka przesyłka i co ważne – możliwość zwrotu bez dodatkowych kosztów. Sklep gwarantuje, że jeśli buty nam się nie spodobają lub nie będą pasować to mamy 30 dni na ich odesłanie. Sprawdzałam jak działa ta opcja – bez problemu można odesłać buty umieszczając je w dowolnym paczkomacie.

3. pl.strawberrynet.com

Kolejny sprawdzony przeze mnie sklep internetowy, który polecam. Zamawiam w nim kosmetyki, które znam od lat i które wcześniej kupowałam w Sephorze. Oferta sklepu jest naprawdę szeroka. Przesyłka mimo, że dostarczana z drugiego końca świata (firma działa w Hong Kongu), dociera do mnie zazwyczaj po tygodniu i jest darmowa. Przykładowy kosmetyk, który w Sephorze kosztuje 189 zł, w strawberrynet.com – 129 zł, co daje 60 zł oszczędności na jednym produkcie. Płacę przez PayPal, co jest bardzo wygodne. Kosmetyki są w 100 procentach oryginalne, pięknie i bezpiecznie zapakowane tak, że docierają w idealnym stanie.

Zwracam też uwagę na termin ważności kosmetyków – po zakupach w strawberrynet.com (ale także często po zakupach w zwykłych drogeriach) upewniam się czy kosmetyk jest świeży, sprawdzając kiedy został wyprodukowany i jaką ma datę ważności. Jak to zrobić?

Wchodzę na stronę checkcosmetic.net, na której należy wybrać markę produktu, a następnie wpisać kod widoczny na opakowaniu kosmetyku. Po kliknięciu na „Calculate” pokaże się data produkcji kosmetyku (na przykład March 2015) oraz data ważności (na przykład 36 miesięcy). To dla mnie istotna informacja – nie chcę płacić za produkt, który po wyprodukowaniu leżakował przez niemal trzy lata na półce. Kosmetyki kupowane w strawberrynet.com pozytywnie przechodziły mój test świeżości. Strona checkcosmetic.net może też okazać się przydatna przy sprawdzeniu czy kosmetyki, których używamy nie przeterminowały się.

4. Asos.com

Sklep z ubraniami i dodatkami. Ciekawa alternatywa dla sieciówek odzieżowych dostępnych w Polsce. Fajne jest to, że często do opisu produktu dodany jest filmik, na którym modelka prezentuje dany produkt – można wtedy zobaczyć jak ubranie układa się na (bardzo szczupłym) ciele. Przesyłka darmowa na cały świat, zamówienie jest dostarczane po ok 1,5 tygodnia.