Instagram

Follow Me!

Styl życia

Najlepsze seriale na jesień – top 7

Listopad 22, 2017

Oglądanie seriali to jeden z moich ulubionych sposobów na relaks. W dzisiejszym wpisie chciałabym polecić Wam moje ulubione seriale, w których głównymi bohaterkami są kobiety. Być może szukacie ciekawych produkcji, które umilą Wam jesienne wieczory. Jeśli tak – zapraszam na wpis! Pamiętajcie, że zwykłe oglądanie ulubionego serialu to bardzo przydatna sprawa – odstresowuje i pozwala się zrelaksować. A eliminowanie stresu to jeden z ważnych czynników pozwalających zachować zdrowie! Oglądanie seriali dla zdrowia – brzmi super, prawda? Oczywiście jak we wszystkim istotny jest umiar i nie można popaść tu w przesadę. Jestem jednak zdania, że jeden odcinek ulubionego serialu kilka razy w tygodniu nas nie zabije, wręcz przeciwnie.

1. Girls

Dostępny na: hbogo.pl, rok produkcji 2012-2017

 

Kobieta – dziewczyna z sąsiedztwa 

Akcja serialu dzieje się głównie w Nowym Jorku i pokazuje życie czterech zwykłych dziewczyn. Coś, co urzeka w tej produkcji to bezsprzecznie pełna naturalnego wdzięku Hannah Horvath, grana przez Lenę Dunham. Muszę przyznać, że figura Hanny w czasach, w których większość serialowych aktorek ma idealną sylwetkę, bardzo zwiększa autentyczność opowiadanych w serialu historii. Wyjątkowe w Girls są też sceny seksu, które często nie wyglądają jak wyjęte z romantycznej opowieści. Myślę, że wiele dziewczyn może znaleźć w tym serialu odbicie swoich doświadczeń. Bardzo polecam!

2. The Crown

Dostępny na: Netflix, rok produkcji 2016-2017

Kobieta – królowa 

Ten serial to dramat historyczny pokazujący życie królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II. To poruszająca historia związana z pełnieniem najwyższego stanowiska w państwie uzupełniona o niezwykłą scenografię odzwierciedlającą królewski przepych. 8 grudnia tego roku rusza drugi sezon serialu i czekam na niego z niecierpliwością.

3. The Affair

Dostępny na: hbogo.pl i Netflix.com, rok produkcji 2014-2017

Kobieta – kochanka 

Anatomia romansu zamknięta w trzech sezonach. Serial w bardzo autentyczny sposób pokazuje trudne relacje między dwojgiem ludzi będących w stałym związku, których uczucie zostaje wystawione na próbę. Dlaczego zdradzamy? Ten serial nie odpowiada wprost na to pytanie, ale z pewnością daje do myślenia.

4. Ania, nie Anna

Dostępny na: Netflix, rok produkcji 2017

 

Kobieta – marzycielka 

Uwielbiam historię Ani z Zielonego Wzgórza, więc serial pochłonęłam jednym tchem. Wspaniale zrealizowana opowieść o przyjaźni, dorastaniu i docenianiu w życiu drobnych rzeczy. Pozycja obowiązkowa dla każdej romantyczki.

5. Orange is the new black

Dostępny na: Netflix, rok produkcji 2013-2017

 

Kobieta – więziona

W Orange is the new black poznajemy losy delikatnej blondynki Piper Chapman, która zostaje skazana na 15 miesięcy więzienia. Serial pokazuje, że wyobrażenia głównej bohaterki o pobycie w więzieniu mocno odbiegają od rzeczywistości. To też ciekawy przykład tego, jak bardzo potrafimy upodobnić się do otaczających nas osób. W tej produkcji poznajemy nie tylko losy Piper, ale też innych skazanych za różne przestępstwa kobiet. Mocno wciągający serial, szczególnie jego 3 pierwsze sezony.

 

6. Wielkie kłamstewka

Dostępny na: hbogo.pl, rok produkcji 2017

Kobieta – pełna wątpliwości

Czego może brakować komuś, kto ma piękny dom nad oceanem, wspaniałe dzieci i kochającego męża? Ten serial pokazuje, że pieniądze szczęścia nie dają, a pozory mylą. Wielkie kłamstewka to serial pokazujący skraje emocje, którymi możemy obdarzać naszych bliskich – od miłości do nienawiści.

 

7. Opowieści podręcznej

Dostępny na: Showmax, rok produkcji 2017

Kobieta – w sytuacji ekstremalnej

Bardzo podobała mi się książka Margaret Atwood „Opowieści podręcznej” i kiedy tylko dowiedziałam się o tym, że nakręcono serial pod tym samym tytułem, to byłam pewna, że muszę go obejrzeć. Serial jest świetny i mamy tu do czynienia z jedną z tych nielicznych sytuacji, kiedy ekranizacja powieści jest lepsza niż jej wersja książkowa. Serial pokazuje niezwykle przerażającą rzeczywistość, w której to kobiety nie mają prawa decydować o swoim losie i o losie swoich dzieci. Zdecydowanie pozycja warta obejrzenia!

Podsumowanie

Uwielbiam oglądać seriale z kobietami w rolach głównych, bo takie bohaterki są mi bliskie i często odnajduję w nich siebie. Bardzo polecam Wam każdy z powyższych seriali – mam nadzieję, że choć część przypadnie Wam do gustu. A może już niektóre z moich propozycji widzieliście? :-)