Nazywam się Agata Puk

i pokazuję jak żyć zdrowo… z przyjemnością! Wierzę, że ten blog może inspirować Was do zdrowych wyborów.

  -  Styl życia   -  30 faktów o mnie

30 faktów o mnie

W dzisiejszym wpisie 30 ciekawostek z mojego życia! Jeśli jesteście ciekawi ile mam lat, czy mam rodzeństwo i co robiłam po skończeniu studiów, to zapraszam na wpis :-)

1.
Jedną z bardzo przyjemnych części mojego dnia jest poranne wyjście na spacer z psem, szczególnie w dni, kiedy świeci słońce. Co ciekawe, kilka lat temu nie wyobrażałam sobie siebie w roli właścicielki psa.
2.
Nie mam telewizora, ale uwielbiam Netfliksa – niemal codziennie coś oglądam, głównie seriale – ostatnio Orange Is The New Black.
3.
Czytam właśnie serię książek o Ani z Zielonego Wzgórza (teraz część drugą – Ania z Avonlea) i równolegle oglądam serial o tej bohaterce na Netfliksie – polecam!
4.
Moją ulubionym typem posiłków są śniadania. Zwykle jem coś na słodko.
5.
Nigdy nie słucham radia, ogólnie wolę ciszę niż muzykę.
6.
Lubię otwarte przestrzenie, kontakt z naturą i brak tłumów, dlatego podejrzewam, że idealnie czułabym się w Kanionie Kolorado.
7.
W tym roku skończę 32 lata, ale zwykle słyszę, że wyglądam na dużo mniej. Czuję się raczej na 27.

8.
Niedawno nauczyłam się nowej umięjętności – montowania filmów i muszę przyznać, że bardzo mi się to spodobało.
9.
Mam dwie młodsze siostry. Jedna z nich niedawno wzięła ślub i jako element prezentu przygotowałam dla niej wideo z tego dnia, wyszło bardzo fajnie.
10.
Robienie zakupów ubraniowych i kupowanie butów sprawia mi dużą trudność. Często zwracam kupione ubrania/buty do sklepu, bo po przymierzeniu w domu przestają mi się podobać. Kupienie sukienki na ślub siostry wiązało się z oddaniem trzech wcześniej kupionych sukienek do sklepu. Ostatecznie byłam zadowolona z czwartej kreacji.

Moja typowa mina podczas robienia zakupów ubraniowych :-)

11.
Nie lubię niespodzianek, wolę kontrolować sytuację.
12.
Żałuję, że skróciłam włosy i nie mogę się doczekać, kiedy znowu będą dłuższe. Wolę siebie w wersji z długimi włosami.
13.
Należę do osób, którym zwykle jest zimno. Kiedy na zewnątrz jest chłodno, to zawsze dbam o to, żeby być ciepło ubrana. Uwielbiam upalne dni.
14.
Lubię sama spędzać czas – kiedy mojego partnera nie ma w domu, to nigdy się nie nudzę – czytam, oglądam coś, piszę, pracuję.
15.
Uwielbiam chodzić do kina, dlatego wydawało mi się kiedyś, że będę świetna w pisaniu recenzji filmowych. Założyłam nawet bloga filmozofia.pl, ale okazało się, że pisanie recenzji mnie męczy. Blog szybko zakończył żywot.
16.
Nie lubię sportów zespołowych – uwielbiam samotne bieganie i jogę.
17.
Prawo jazdy zrobiłam w klasie maturalnej zdając egzamin za czwartym razem. Mimo tego faktu nie mam samochodu i gdybym teraz miała prowadzić auto potrzebowałabym wielu godzin praktyki.
18.
Bardzo lubię pociągi i marzę o podróży pociągiem Eurostaru z Londynu do Paryża.
19.
Lubię filmy, które wzruszają mnie do łez, bo z natury jestem romantyczką. Jednym z filmów, który bardzo mnie wzruszył był Arrival.
20.
Podoba mi się nauka przez praktykę – nie lubię czytać poradników na różne tematy (ich tworzenie jest jednak całkiem przyjemne).
21.
Po studiach pracowałam jako dziennikarz medyczny, ale po 1,5 roku zrezygnowałam z pracy, bo poruszane zagadnienia były niedopasowane do mojego poziomu wrażliwości.
22.
Codziennie planuję, że pójdę wcześniej spać i zwykle mi to nie wychodzi.
23.
Bardzo cenię sobie niezależność, więc proszenie o pomoc przychodzi mi niezwykle trudno i rzadko to robię.
24.
Nie potrafię przeklinać, nawet najbardziej wyszukane przekleństwo nie przechodzi mi przez usta.
25.
Nie umiem się długo na kogoś gniewać, ciche dni to moim zdaniem strata czasu.
26.
Granie w gry komputerowe pociąga mnie w równym stopniu co jeżdżenie na rolkach, czyli w ogóle.
27.
Dbanie o rośliny domowe średnio mi wychodzi – zwykle rośliny prędzej czy później usychają z braku lub nadmiaru wody.
28.
Jestem domatorką – lubię spędzać czas w domu.
29.
Uwielbiam mieszkać na warszawskich Bielanach – znajduję tu codziennie ciszę i spokój, które są dla mnie niezwykle istotne. Szczególnie cieszą mnie spacery w pobliskim lesie i jazda na rowerze.
30.
Mój organizm codziennie domaga się picia dużej ilości wody i zjedzenia przynajmniej jednego owocu. Bez tego czułabym się bardzo źle.

 

 

 

 

Nazywam się Agata Puk i pokazuję jak żyć zdrowo z przyjemnością! Wierzę, że ten blog może inspirować Was do zdrowych wyborów.