Zakupy

Najlepsze gadżety na wodę i koktajle

Wrzesień 5, 2016

Dziś na blogu mój przegląd najlepszych gadżetów na wodę i na koktajle warzywno-owocowe. W moim zestawieniu znajdziecie bidony, butelki, shakery i słoiki, czyli gadżety pomagające w zdrowym życiu. Dzięki tego typu pojemnikom bez problemu spakujecie pyszny owocowy koktajl na drogę. Shakery i bidony dobrze sprawdzą się też wtedy, kiedy chcemy wyrobić sobie nawyk regularnego picia wody. Czasem pijąc wodę w szklankach lub w kubkach, nie wiemy dokładnie, ile wypiliśmy w ciągu dnia. Kiedy zaś przelewamy wodę z butelki do bidonu i pijemy małymi łykami w ciągu dnia, to na bieżąco sprawdzamy, ile jeszcze wody zostało nam do wypicia. Dzięki temu możemy dokładnie monitorować nasze postępy w nawadnianiu ciała.

Bidony na wodę

bidony na wodę

1. Bidon termiczny Ashland Chill Contigo 590 ml – 149 zł
2. Butelka bidon Nalgene Multidrink 600 ml – 49,99 zł
3. Butelka bidon Nalgene OTF On The Fly 0.7 L – 45,90 zł
4. Bidon sportowy Addison 750 ml Contigo – 74,90 zł
5. Butelka z szerokim gwintem Nalgene Everyday 1 L – 43,98 zł

Moja pierwsza propozycja to dosyć drogi, ale ciekawy gadżet – bidon termiczny przeznaczony wyłącznie do zimnych napojów. Dzięki swojej budowie utrzymuje on temperaturę napojów zimnych do 20 godzin.

Bidony 1, 2 i 3 to butelki, które świetnie sprawdzą się podczas treningów na siłowni. Są też dobre dla rowerzystów lub jako poręczny pojemnik na napój podczas podróży. Ustnik w tych butelkach jest bardzo szczelny, dzięki czemu mamy pewność, że po zamknięciu nic nie wyleje się z butelki. Ważną cechą tych butelek jest też to, że nie przenoszą one i nie utrzymują zapachów płynów, jakie do nich wlejemy. Na uwagę zasługuje też stosunkowo duża pojemność – 600 – 700 ml. Te bidony to doskonała propozycja dla osób, które szukają codziennej butelki na wodę, którą zawsze można zabrać ze sobą.

Bidon o pojemności jednego litra to także świetna butelka. Sprawdzi się ona zarówno do napojów ciepłych, jak i zimnych. Dzięki szerokiej zakrętce ta butelka pozwala na wlewanie różnych gęstych płynów, np. zupy.

Shakery na koktajle i odżywki

Shakery Shake&Go dostępne są w kilku kolorach. Zaletami tych shakerów jest dużą pojemność i dopasowana słomka, po której wyjęciu kubek pozostaje maksymalnie szczelny.

shakery na koktajle

6. Shaker Shake&Go do mrożonej kawy, koktajli 540 ml Contigo – 85 zł
7. Shaker do odżywek SportMixer 830 ml Blender Bottle – 47,99 zł

Shakery motywujące do działania

Na koniec śliczne shakery od Gym Hero. W tych shakerach można pić wodę niegazowaną i koktajle warzywno-owocowe. Shakery nie nadają się do picia gorących napojów. Ja jestem posiadaczką różowego shakera (numer 9), który służy mi już długi czas.

8.

8. Gym Hero WorkHard Shaker 700 ml – 25 zł
9. Gym Hero Powderlove Shaker 700 ml – 25 zł
10. Gym Hero Dash Of Pink Shaker 700 ml – 25 zł

Słoiki na wodę ze słomką

duka sloik ze słomką

11. Słoik ze słomką Duka 450 ml – 14,99 zł

sloik ze słomką

11. Słoik ze słomką 400 ml – 7,99 zł – do kupienia tutaj

20160829_13185812. Słoik ze słomką, E.Leclerc – 6 zł

Tego typu słoiki można dostać stacjonarnie w różnych sklepach, najczęściej są do kupienia w dużych hipermarketach. Ja swój słoik kupiłam w E.Leclerc na Bielanach za około 6 zł. Tutaj – link – znajdziecie różne wersje słoików ze słomką. Słoiki ze słomką są doskonałe do domowej lemoniady. W moim napoju użyłam łyżki ksylitolu, połówki cytryny, kostek lodu i wody mineralnej.

Podsumowanie

Butelki, bidony i shakery to przedmioty, które nie tylko pomagają żyć zdrowo, ale też mogą motywować do zdrowego życia. Jeśli macie problemy z regularnym piciem płynów, to popijanie wody z bidonu może pomóc Wam w nawadnianiu ciała. Z kolei kupienie kolorowego shakera może być pierwszym krokiem do tego, żeby codziennie rano przygotowywać w nim pyszny i zdrowy koktajl. U mnie tak właśnie było! Kiedy już miałam w czym zrobić smoothie (które potem zabierałam ze sobą do pracy), to robiłam je znacznie częściej :-)