Instagram

Follow Me!

Porady Recenzje

Aplikacje pomagające żyć zdrowo – cz. 1

Lipiec 14, 2015

Aplikacje, które instalujemy na naszych telefonach mogą pomagać nam w zdrowym życiu. Jakiś czas temu w aktywnym życiu pomagało mi jedynie niezastąpione do dziś Endomondo. Dziś mam na swoim telefonie kilka dodatkowych aplikacji pomagających mi żyć zdrowo. Pisząc ten tekst ściągnęłam na swój telefon kilkadziesiąt aplikacji, niektóre z nich zaraz po włączeniu musiałam wyrzucić – były brzydkie, chaotyczne, niefunkcjonalne, a więc całkowicie niepotrzebne. Odnalazłam jednak kilka aplikacji, które naprawdę są warte polecenia każdemu, kto chciałby zyskać dodatkową pomoc we wprowadzaniu zdrowych nawyków w życie, poszukiwaniu przepisów czy monitorowaniu tego, jak funkcjonuje nasze ciało.

Poniżej polecane przeze mnie darmowe aplikacje dostępne na Androida.

1. pić wodę – Water Your Body

Średnia ocena: 4,5 – 280 688 głosów

Link: Water Your Body

 

app3

 

Zawsze piłam duże ilości wody, wiec sądziłam, że aplikacja monitorująca nawodnienie mojego organizmu nie jest mi potrzebna. Myliłam się. Dzięki Water Your Body mam większą świadomość tego co, kiedy i w jakich ilościach wypijam. Aplikacja na podstawie naszej masy ciała ustala, jaką wartość płynów powinniśmy codziennie wypijać. Water Your Body jest bardzo wygodne w użyciu – kiedy skończymy pić kubek wody wystarczy, że dodamy go w aplikacji. Możemy też ustawić sobie powiadomienia przypominające, że mamy uzupełnić płyny.

 

2. Google Fit

Średnia ocena: 4,0 -125 077 głosów

Link: Google Fit

app5
Aplikacja służąca do monitorowania aktywności. Wystarczy mieć ją w telefonie, żeby dowiedzieć się ile kroków dziennie przebyliśmy. Siła tej aplikacji tkwi w jej prostocie – prosty wykres informuje nas o postępach w dotarciu do wyznaczonego celu. Jeśli w aplikacji ustawimy swoją masę ciała to otrzymamy też dane dotyczące liczby spalonych kalorii – jednak do tych informacji podchodzę raczej z przymrużeniem oka. Czy aplikacja jest miarodajna? Podejrzewam, że bardziej skuteczne są bransoletki, które nosi się na nadgarstku. Podsumowując – Fit służy mi głównie do mierzenia kroków – aplikacja może nie jest doskonała, ale spełnia swoją rolę.

 

3. Look & Cook

Średnia ocena: 3,8 – 1 162 głosy

Link: Look & Cook

Screenshot_2015-07-13-19-55-19Screenshot_2015-07-14-00-52-56

Screenshot_2015-07-13-20-52-28

 

Screenshot_2015-07-13-20-52-10

Aplikacja z przepisami dostępna w języku angielskim. Jestem zachwycona jej wyglądem! Zdjęcia potraw po prostu zapierają dech. Przeglądamy dostępne przepisy, które pogrupowano w kilka kategorii. Aplikacja zawiera 26 przepisów, które opisane są krok po kroku. Wszystkie są pięknie zobrazowane i przejrzyste. Aż chce się gotować!

 

4. Cookentials

Średnia ocena: 4,9 – 7 głosów

Link: Cookentials

app

Kolejna ciekawa aplikacja kulinarna, tym razem w języku polskim. Nie znajdziemy w niej dokładnych opisów dotyczących tego jak przygotować danie. Zamiast tego pomysłodawcy projektu stworzyli zdjęciową instrukcję przyrządzenia potraw. Dzięki aplikacji Cookentials łatwo i szybko przygotujesz pyszne jedzenie, bo przepis jest pokazany na jednym zdjęciu. Na uwagę zasługują ciekawe przepisy i świetna grafika na zamieszczonych fotografiach. Obecnie dostępnych jest pięćdziesiąt przepisów, ale ich liczba stale rośnie.

 

5. Cooklet – przepisy kulinarne

Średnia ocena: 4,1 – 215 głosów

Link: Cooklet – przepisy kulinarne

app2

Aplikacja pomaga w gotowaniu i przy okazji służy do dzielenia się swoimi przepisami. Została zaprojektowana tak, aby jej użytkownicy mogli dzielić się swoimi kulinarnymi eksperymentami i opiniami. Dobre miejsce do odkrywania nowych, zdrowych przepisów.

 

6. Mój kalendarzyk

Średnia ocena: 4,7 – 1 948 132 głosy

Link: Mój kalendarzyk

Screenshot_2015-07-09-21-19-02-2

Niezwykle przydatna aplikacja pomagająca monitorować cykl kobiety. Służy pomocą kiedy nie panujemy ciąży lub wręcz przeciwnie – kiedy chcemy mieć dziecko. Mój kalendarzyk pokazuje dni płodne, owulację i informuje o tym jakie są szanse na zajście w ciążę. Testowałam inne aplikacje tego typu, ale ta (mimo infantylnej grafiki na stronie głównej) pasuje mi najbardziej.