Instagram

Follow Me!

Berries

Berries – najciekawsze rzeczy z sieci #1

Wrzesień 25, 2018

Już od dawna zamierzałam stworzyć na blogu serię wpisów, w których polecam Wam ciekawe miejsca w sieci i linkuję do artykułów, które wzbudziły moje zainteresowanie. Dziś w końcu nadszedł ten czas i prezentuję na blogu pierwszy wpis z cyklu Berries, czyli najciekawsze rzeczy z sieci. Mam nadzieję, że dzisiejszy tekst będzie dla Was interesujący, bo pokazuje on, jakiego typu treści znajdziecie w tym cyklu. Na pewno nie zabraknie ciekawostek związanych z odżywianiem, ale chcę też polecać różnorodne linki, zdjęcia czy miejsca, które mnie zainspirowały w ostatnim czasie. Ciekawi? Zapraszam na Berries #1!

1. Kawa przedłuża życie

Nie wiem, jaki jest Wasz stosunek do kawy, u mnie to zdecydowanie miłość. W ciąży kawa przestała mi smakować, ale obecnie znowu z przyjemnością codziennie piję parzoną w drippie, świeżo mieloną kawę. Wolę kawę zabieloną, więc do swojego kubka zwykle dodaję napój sojowy – w takiej formie smakuje mi najbardziej! I co ważne – kawa to nie tylko pyszny napój. Dobra kawa posiada szereg dobroczynnych dla naszego zdrowia właściwości – jak przekonują lekarze: Wykazuje bardzo silny potencjał antyoksydacyjny – zawiera wiele różnych bioaktywnych związków, chroniących nasze komórki przed uszkodzeniami, czyli po pierwsze, działających w kierunku prewencji miażdżycy, udaru, zawału serca czy nowotworów złośliwych, a po drugie zmniejszających ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2. Więcej o tym, że kawa przedłuża życie przeczytacie pod linkiem oraz na stronie kawaizdrowie.pl.

2. Książka, którą powinna przeczytać każda kobieta

Profilaktyka to niezbędny element zdrowego stylu życia, dlatego myślę, że warto przeczytać książkę, którą na swoim blogu poleca Lifemanagerka. Piersi. Poradnik dla każdej kobiety to pozycja, w której mam nadzieję odnajdę przydatne informacje związane z tym, jak dbać o piersi. Jak pisze Agnieszka, w książce znajdziemy informacje związane z profilaktyką antynowotworową, czyli tym, co może i powinna robić każda z nas, aby zminimalizować ryzyko zachorowania na nowotwór piersi. (…) Dużą część tego rozdziału zajmują porady dietetyczne. Dr Fink w przystępny i konkretny sposób udowadnia, że dieta ma olbrzymie znaczenie i że jeśli chcemy uniknąć nowotworów, powinniśmy zwracać większą uwagę na to, co ląduje na naszym talerzu. Ja już zamówiłam swój egzemplarz i gorąco Was do tego zachęcam! Książkę można kupić tutaj.

3. Przecier z cukrem, który odchudza, czyli absurdalne porady w „Pytaniu na Śniadanie”

Na blogu Salaterka przeczytacie o tym, jakie „zdrowotne” ciekawostki można znaleźć w Pytaniu na śniadanie. Zdaniem zaproszonego do programu gościa przecier, który ma w swoim składzie ponad pół kilograma cukru to: prozdrowotny przecier, który chroni przed chorobami cywilizacyjnymi, i co musimy powiedzieć: odchudza, dlatego, że jest tutaj cynamon. Jak dobrze, że są blogerzy tacy jak Mateusz, którzy pokazują, że dziennikarstwo śniadaniowe to często jeden wielki bełkot. Cały wpis związany z tym tematem znajdziecie na blogu Salaterka.pl.

4. Smartfon kontra bliskość 

Kampania stworzona przez Ogilvy & Mather China pokazuje w wymowny sposób jak smartfony mogą wpływać na nasze życie rodzinne. Grafiki mają już dwa lata, ale mam wrażenie, że są jeszcze bardziej aktualne niż w momencie premiery. Więcej na temat kampanii przeczytacie tutaj. A na kanale Kasi Gandor znajdziecie świetny film na temat tego, że telefony i aplikacje są produkowane w taki sposób, żeby nas uzależniać.

5. Nie kupuj jajek z numerem 3

Na fanpage Otwarte Klatki opisane są drastyczne warunki, w jakich żyją kury z chowu klatkowego. Warto mieć świadomość tego, że jajka „trójki” pochodzą od kur, których los jest tragiczny, bo to skłoni nas do lepszych wyborów.

6. Greenwashing, czyli ekościema

Nie wszystkie produkty, które wyglądają na eko czy bio, są przyjazne dla środowiska. O tym, czym jest zjawisko zwane „greenwashingiem”, jak je rozpoznać i się go wystrzegać opowiada dr Agata Rudnicka z Uniwersytetu Łódzkiego – link tutaj.

7. Pancakes dyniowe

Na koniec coś słodkiego – dyniowe pankejki, które rozpływają się w ustach! Dynię uwielbiam za bajeczny żółty kolor, pyszny smak, wszechstronność i moc witamin. Najpyszniejsze pankejki dyniowe wychodzą z dodatkiem musu z dyni pieczonej – polecam! Przepis znajdziecie tutaj.

Jestem ciekawa, czy pierwsza odsłona nowego cyklu przypadła Wam do gustu – dajcie znać w komentarzach!