Nazywam się Agata Puk

i pokazuję jak żyć zdrowo… z przyjemnością! Wierzę, że ten blog może inspirować Was do zdrowych wyborów.

  -  Zdrowie   -  Moja książkowa lista życzeń – 7 pozycji z zakresu zdrowia i urody

Moja książkowa lista życzeń – 7 pozycji z zakresu zdrowia i urody

W dzisiejszym wpisie przedstawię moją książkową listę życzeń. Książki, które zaprezentuję w tekście to pozycje, które planuję przeczytać w najbliższych miesiącach. Na mojej liście znajdziecie głównie pozycje z zakresu zdrowia, urody i gotowania. Z pewnością będę czytała też inne książki, których tutaj nie wymieniłam, ale jeśli chodzi o tematykę zdrowotną, to myślę, że ta lista prezentuje większość moich planów. Jest też duże prawdopodobieństwo, że po skończonej lekturze zrecenzuję na blogu wybrane pozycje.

Książkowa wishlista – co planuję przeczytać?

1. Food Pharmacy – Lina Nertby Aurell, Mia Clase
Czy słyszeliście, że za odporność organizmu w 80% odpowiada jelito grube? Czy wiecie, co jeść, aby uniknąć stanów zapalnych? – takie pytanie zadają nam autorki książki Food Pharmacy, a ja chętnie poczytam, co mają do powiedzenia w tym temacie. Opis książki brzmi bardzo zachęcająco :-)

Link: Food Pharmacy

 

2. Kuchnia roślinna dla każdego, Eryk Wałkowicz
Jestem bardzo ciekawa tej książki, bo znając bloga Eryka można mieć pewność, że znajdziemy w niej bardzo ciekawe roślinne przepisy opatrzone pięknymi zdjęciami. Mam też w planach robienie warzywnych pasztetów, więc myślę, że tak książka mi w tym pomoże.

Link: Kuchnia roślinna dla każdego

 

3. Skin Coach. Twoja droga do pięknej i zdrowej skóry – Bożena Społowicz
Ostatnio lubię eksperymentować z pielęgnacją mojej cery i cały czas staram się uprościć sposób dbania o skórę. Czytałam pozytywne opinie o tej książce i chętnie je zweryfikuję.

Link: Skin Coach

 
4. Skóra. Fascynująca historia – Yael Adler
Kolejna pozycja, której tematem jest zagadnienie związane z pielęgnacją. Licze na to, że dzięki tej książce dowiem się o skórze czegoś, czego nie wiem.

Link: Skóra. Fascynująca historia


 

5. Sekrety urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji – Charlotte Cho
Chętnie poczytam o tym, jak wygląda pielęgnacja Koreanek, bo piękna, promienna cera to ich znak rozpoznawczy.

Link: Sekrety urody Koreanek

 

6. Superfood na co dzień. Co jeść, by dobrze się czuć – Jamie Oliver
Trochę trudno w to uwierzyć, ale będzie to pierwsza książka Jemiego Oliviera, która zagości w mojej biblioteczce. W książce znajdziemy przepisy na pyszne, pożywne i łatwe posiłki – brzmi jak idealna książka kucharska.

Link: Superfood na co dzień

 

7. Historia wewnętrzna. Jelita – najbardziej fascynujący organ naszego ciała – Giulia Enders
Do przeczytania tej książki zbieram się już od dawna, bo wiele osób mi ją polecało. Czuję, że to obowiązkowa pozycja, którą muszę nadrobić.

Link: Historia wewnętrzna

 

Podsumowanie

Wymienione we wpisie książki zapowiadają się bardzo ciekawie i już nie mogę się doczekać chwili, aż po nie sięgnę. Jeśli czytaliście niedawno jakieś interesujące pozycje z zakresu zdrowego gotowania, zdrowia, urody, to dajcie znać w komentarzach!

 

 

Nazywam się Agata Puk i pokazuję jak żyć zdrowo z przyjemnością! Wierzę, że ten blog może inspirować Was do zdrowych wyborów.