Nazywam się Agata Puk i pokazuję jak żyć zdrowo… z przyjemnością! Wierzę, że ten blog może inspirować Was do zdrowych wyborów.

  -  Recenzje   -  Filmy o gotowaniu, które sprawią, że poczujesz się głodny

Filmy o gotowaniu, które sprawią, że poczujesz się głodny

Dziś na blogu zestawienie filmów, w których główną rolę gra pyszne jedzenie. Bardzo lubię tego typu obrazy, bo zazwyczaj to lekkie i przyjemne kino, które dobrze się ogląda. Jakie filmy polecam? Zapraszam na moje zestawienie filmów, których akcja toczy się głównie w kuchni.

 

Filmy o gotowaniu – moje ulubione pozycje!

1. Julie i Julia/ org. Julie & Julia

2

9

Ten obraz to przede wszystkim film ze świetną obsadą – w rolach głównych wystąpiły Meryl Streep i Amy Adams. Film opowiada prawdziwą historię Julie Powell (w tej roli Adams), która znudzona swoją pracą zaczyna pisać bloga. Julie postanawia w ciągu jednego roku przygotować i opisać na blogu wszystkie 524 potrawy z książki kulinarnej Julii Child (Streep) pt. Mastering the Art of French Cooking. Akcja filmu dzieje się równolegle w dwóch lokalizacjach. Pierwsza z nich to Paryż w latach pięćdziesiątych, gdzie widzimy Julię Child, która przygotowuje się do napisania swojej książki. Drugim miejscem akcji jest Nowy Jork, gdzie po latach, Julie Powell pisze swojego bloga. Julie i Julia to bardzo przyjemny film pokazujący, że warto realizować w życiu swoje pasje. Przy okazji na ekranie możemy zobaczyć, że przygotowanie potraw kuchni francuskiej to niełatwe zadanie.

2. Niebo w gębie/org. Les Saveurs du Palais

3

7

Niebo w gębie to film oparty na faktach, którego akcja toczy się we Francji. Obraz przedstawia historię Hortense Laborie, doskonałej kucharki z prowincji, która zaczyna pracować jako szefowa kuchni przygotowującej posiłki dla prezydenta. Film jest inspirowany historią Danièle Mazet-Delpeuch, kucharki prezydenta Francji François Mitterranda. Dzieło jest przesycone kuchnią francuską – na ekranie możemy podziwiać owoce morza, foie gras (pasztet strasburski), tarty owocowe czy słynne trufle. Zdjęcia jedzenia przedstawione są w filmie w rewelacyjny sposób i aż chce się spróbować filmowych potraw. Widząc czarne trufle miałam na nie wielką ochotę, szczególnie, że nie jadłam ich nigdy w życiu. Wszyscy wielbiciele francuskiej kuchni z całą pewnością powinni zobaczyć ten film.

3. Podróż na sto stóp/org. The Hundred-Foot Journey

5

6

Kolejna pozycja to dzieło nakręcone również we Francji, jednak w tle zobaczymy też kuchnię hinduską. Film przedstawia historię hinduskiej rodziny Kadam, która przeprowadza się do Europy w poszukiwaniu lepszej przyszłości. W obrazie tym możemy zobaczyć zderzenie dwóch odmiennych kultur – hinduskiej i francuskiej. Dużą zaletą filmu są nie tylko pięknie zdjęcia, ale i Helen Mirren wcielająca się w Madame Mallory – właścicielkę ekskluzywnej francuskiej restauracji.

Podsumowanie

Jeśli szukacie lekkich filmów o gotowaniu na weekendowy wieczór, to powyższe propozycje powinny przypaść Wam do gustu. Wszystkie z wymienionych przeze mnie pozycji to dzieła przesycone rożnymi smakowitymi daniami – radzę więc zaopatrzyć się w coś pysznego do jedzenia podczas oglądania tych filmów.

 

Nazywam się Agata Puk i pokazuję jak żyć zdrowo z przyjemnością! Wierzę, że ten blog może inspirować Was do zdrowych wyborów.