Styl życia

Przyprawy niezbędne w kuchni – przechowywanie i naklejki do pobrania

Październik 30, 2017

Bez dobrych przypraw nie wyobrażam sobie gotowania. Z tego powodu staram się mieć w kuchni zestaw niezbędnych przypraw, dzięki którym moje potrawy nabierają niezwykłego aromatu. W dzisiejszym wpisie przedstawię Wam listę przypraw, jakich używam w kuchni najczęściej. Pokażę też mój sposób na przechowywanie moich ulubionych ziół.

 

Przyprawy niezbędne w kuchni

Do najcześciej używanych przeze mnie przypraw bezsprzecznie należy cynamon – używam go niemal codziennie do posypywania owoców, owsianek czy kaszy jaglanej. Warto dodawać go do potraw, bo reguluje poziom cukru we krwi. Używam w kuchni cynamonu mielonego cejlońskiego. Kolejną moją ulubioną przyprawą jest od jakiegoś czasu wędzona papryka – lubię ją w połączeniu z tofu czy warzywnym leczo. Jesienią i zimą stawiam też na kurkumę – to niezbędny składnik złotego mleka, ale można dodawać ją też do koktajli. Poniżej lista przypraw i przepisy z ich wykorzystaniem.

Cynamon:

Papryka wędzona:

Kurkuma:

 

Jak przechowuję przyprawy?

Jeszcze do niedawna przechowywałam moje przyprawy w osobnej szufladzie w kuchni. Trzymałam je tam w opakowaniach, w których zostały kupione. Taki sposób nie był jednak doskonały i często kończył się tym, że jakaś przyprawa wysypywała mi się i nie dosyć, że traciłam ją bezpowrotnie, to jeszcze miałam dużo sprzątania. Postanowiłam w końcu udoskonalić sposób przechowywania przypraw i kupiłam w tym celu małe słoiczki na przyprawy. Na każdym ze słoików przykleiłam naklejkę z nazwą przyprawy. I w końcu w moich przyprawach zapanował porządek! Mam w kuchni wiele przypraw, więc nie wszystkie umieściłam w słoikach, bo zajmowałyby zbyt wiele miejsca. Najważniejsze dla mnie przyprawy znajdują się jednak w poręcznych słoiczkach, dzięki którym gotowanie jest bardziej proste.

Jakich słoików i naklejek używam w mojej kuchni?

Słoiki

Kupiłam klasyczne małe słoiczki w Ikea, ale możecie też użyć dowolnych innych słoików na przyprawy.

Szklane pojemniki na przyprawy IKEA – link

Cena: 12,99 zł za 4 sztuki

 

Naklejki

Naklejki stworzyłam w prostym programie graficznym i wydrukowałam na białym papierze samoprzylepnym.

Naklejki możecie pobrać tutaj.

 

 

Podsumowanie

Proste rozwiązana naprawdę ułatwiają życie w kuchni! Dzięki takim poręcznym słoikom na przyprawy mojego gotowanie jest o wiele przyjemniejsze. Jestem ciekawa, jakie są Wasze sposoby na przechowywanie przypraw, dajcie znać w komentarzach.