Nazywam się Agata Puk

i pokazuję jak żyć zdrowo… z przyjemnością! Wierzę, że ten blog może inspirować Was do zdrowych wyborów.

  -  Blogowanie   -  Najlepsze teksty w kwietniu – podsumowanie miesiąca

Najlepsze teksty w kwietniu – podsumowanie miesiąca

W końcu maj – najpiękniejszy miesiąc w roku! Z tej okazji na blogu tradycyjnie podsumowanie mojego blogowania w ubiegłym miesiącu. Kwiecień obfitował w odkrycia kulinarne – na blogu pojawiło się kilka nowych przepisów. Zrecenzowałam też kolejną książkę o zdrowym odżywianiu i uczestniczyłam w premierze łososia szetlandzkiego, który pojawi się w warszawskich restauracjach. Piękna pogoda motywowała mnie do aktywności na świeżym powietrzu – biegałam, spacerowałam i jeździłam na rowerze. Jakie teksty cieszyły się w kwietniu największą popularnością? Zapraszam na małe podsumowanie.

1. Zdrowe słodycze – domowe rafaello i pudding z tapioki
Hitem tego miesiąca pod kątem kulinarnym są bez wątpienia pyszne, kokosowe kuleczki, czyli domowe rafaello w wersji fit. Pokochałam ich smak i w kwietniu robiłam je kilka razy. Szczególnie smakuje mi wersja z Amaretto, bo choć bardzo rzadko piję alkohol, to odrobina likieru migdałowego idealnie komponuje się z wiórkami kokosowymi. W tym miesiącu pierwszy raz robiłam też pudding z tapioki – to kolejny pyszny deser, który na stałe zagości w moim domu.

13062855_1330995790250023_86901274_o

2. Cheat meal w moim życiu
To dla mnie ważny tekst, bo szczegółowo opisałam w nim moją dietę. Z tekstu dowiecie się, jakie są moje ulubione cheat meal. Piszę też o tym, jaki procent mojego sposobu odżywiania to cheat meal.

3. Zdrowe tłuszcze w mojej diecie
Tłuszcze to ważny składnik zdrowej diety i nie należy wykluczać ich z posiłków. Warto jednak ograniczać spożywanie tłuszczów nasyconych i wybierać zdrowe tłuszcze wielonienasycone. W moim tekście przedstawiam konkretne przykłady zdrowych tłuszczów, które jem na co dzień.

Processed with VSCO

4. Cały ten cukier – recenzja świetnej książki
W kwietniu zrecenzowałam książkę „Cały ten cukier”. Z pełnym przekonaniem polecam Wam tę pozycję. Ta książka może okazać się dobrym motywatorem do wprowadzenia zmian w swoim życiu i wyrzucenia cukru ze swojej diety.

13054392_1333704689979133_1744788973_o

5. Czy warto przyjmować suplementy diety?
Przyjrzałam się zagadnieniu suplementów diety. W tekście pisałam o 10 faktach na temat suplementów. Poruszyłam też kwestię związaną z rejestracją danego suplementu diety.

6. Mój test 10 napojów roślinnych
W tekście piszę o wynikach moich poszukiwań idealnego, łatwo dostępnego napoju roślinnego. Pod pojęciem „idealny” mam na myśli taki napój, który ma dobry skład i najbardziej korzystne dla organizmu wartości odżywcze.
12953197_1320229067993362_1862684865_o

7. Filmy o jedzeniu, które sprawią, że poczujesz się głodny
Moje zestawienie filmów, w których główną rolę gra pyszne jedzenie. Bardzo lubię tego typu obrazy, bo zazwyczaj to lekkie i przyjemne kino, które dobrze się ogląda. Na pewno na blogu pojawią się kolejne teksty z tego cyklu, bo poleciliście mi dużo filmów, które zamierzam obejrzeć.

8. Czy czekolada jest zdrowa?
Z okazji Dnia Czekolady postanowiłam rozwiać wszystkie wątpliwości związane z czekoladą. Czy czekolada jest zdrowa? Czy można ją jeść na diecie? Jak kupować czekoladę, aby nasz wybór był jak najlepszy dla organizmu? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tekście.

9. Brownie z batatów
Processed with VSCO
Jako wielka miłośniczka słodkich ziemniaków musiałam zrobić w końcu ciasto z wykorzystaniem tego składnika. Brownie z batatów jest bardzo kakaowe, bardzo słodkie i sycące. Polecam Wam bardzo to ciasto, bo jest pyszne.

10. Ile cukru mają owoce?
Badacze są zdania, że warzywa i owoce powinny być składnikiem ponad połowy tego, co jemy. Do zaleceń dołączona jest jednak uwaga o tym, aby pamiętać o właściwych proporcjach – 3/4 z rekomendowanej porcji warzyw i owoców powinny stanowić warzywa, zaś – 1/4 owoce. W tekście piszę o tym, ile cukru znajduje się w owcach. Zamieszczam też kilka wskazówek na temat tego, kiedy najlepiej jeść owoce.

 

 

Nazywam się Agata Puk i pokazuję jak żyć zdrowo z przyjemnością! Wierzę, że ten blog może inspirować Was do zdrowych wyborów.